NASZA KSIĄŻKA

ISBN-13: 978-0-578-19455-4 

Motywacja z elementami historii

            Autorzy są specjalistami z zakresu techniki mikrofalowej (elektrodynamika, elementy mikrofalowe, technika antenowa itd). Prof. dr hab. inż. V.I.Volman przez 20 lat wykładał teorię pola oraz technikę mikrofalową w Moskiewskim Instytucie Łączności, a następnie był inżynierem projektantem systemów antenowych w firmie Lockheed Martin w USA. Jest współautorem podręcznika „Elektrodynamika techniczna” (wydania rosyjskie – 1971 i 2000r) oraz  poradnika do projektowania mikropaskowych elementów mikrofalowych. Dr inż. A.Jeziorski jest projektantem anten oraz elementów mikrofalowych, autorem wielu artykułów z tej dziedziny.

             Doświadczenie dydaktyka i praktyka, spowodowały, że prof. V.I.Volman postanowił, wspólnie z dr inż. A.Jeziorski, swoim studentem sprzed wielu lat,  napisać monografię, która mogłaby być przydatna dla studentów i specjalistów z zakresu techniki mikrofalowej i anten.

            W zamierzeniach autorów w monografii byłoby miejsce na podstawowe elementy teorii pola elektromagnetycznego i techniki mikrofalowej oraz przykłady obliczeniowe w środowiskach Matlab i CST.

Więcej o autorach


Dom elektrodynamiki Maxwella

Kilka słów wyjaśnienia, dlaczego zdecydowalismy sie nadać książce tytuł, trochę nietypowy. Chodzi o wyjaśnienie, co oznaczają słowa – „Domek Maxwella”. Jeśli przyjrzymy sie dokładniej przedstawionemu nizej rysunkowi, to możemy, poruszając się po krawędziach ścian zapisać równania Maxwella, a również wzór na siłę Lorentza. Strzałki wskazuja kierunek przemieszczania się.


Informacja o treści poszczególnych Rozdziałów książki

(naciśnij obrazek wybranego Rozdziału)Wielcy ludzie elektrodynamiki

Przedstawieni na poniższych fotografiach uczeni położyli szczególne zasługi w elektrodynamice. Kolejnosc przedstawienia ich fotografii (od lewej) nie jest przypadkowa. Można bowiem wyprowadzić logiczny łańcuch etapów rozwoju teorii pola elektromagnetycznego, w którym ogniwami są ci uczeni . Myśl ta przedstawiona jest w książce.

H. Lorentz

J.Maxwell

J.H Poynting

 

 

 

 


KSIĄŻKA – przykładowe strony

ISBN -13: 978-0-578-19455-4 


Gdzie można kupić książkę

  • Google Play

 

Ksiegarnia MAXIMUS

księgarnia internetowa

 

 


Jedna odpowiedź na „NASZA KSIĄŻKA

  1. admin pisze:

    Oczekujemy na pytania związane z książką, możliwościa jej zakupu, a przede wszystkim jednak, oczekujemy na komentarze odnośnie jej treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.