NASZA KSIĄŻKA

Motywacja z elementami historii

  Autorzy są specjalistami z zakresu techniki mikrofalowej (elektrodynamika, elementy mikrofalowe, technika antenowa itd). Prof. dr hab. inż. V.I.Volman przez 20 lat

wykładał teorię pola oraz technikę mikrofalową w Moskiewskim Instytucie Łączności, a następnie był inżynierem projektantem systemów antenowych w firmie Lockheed Martin w USA. Jest współautorem podręcznika „Elektrodynamika techniczna” (wydania rosyjskie – 1971 i 2000r) oraz  poradnika do projektowania mikropaskowych elementów mikrofalowych. Dr inż. A.Jeziorski jest projektantem anten oraz elementów mikrofalowych, autorem wielu artykułów z tej dziedziny. Doświadczenie dydaktyka i praktyka, spowodowały, że prof. V.I.Volman postanowił, wspólnie z dr inż. A.Jeziorski, swoim studentem sprzed wielu lat,  napisać monografię, która mogłaby być przydatna dla studentów i specjalistów z zakresu techniki mikrofalowej i anten.   W zamierzeniach autorów w monografii byłoby miejsce na podstawowe elementy teorii pola elektromagnetycznego i techniki mikrofalowej oraz przykłady obliczeniowe w środowiskach Matlab i CST.

  WSTĘP

Więcej o książce

Książka została wydana bardzo starannie, kolorowa estetyczna okładka, przejrzysty i konsekwentny sposób przedstawienia materiału powodują, że można ją rekomendować wszystkim zainteresowanym.

Ilość stron – 500

Ilość Rozdziałów – 9 + Załącznik i Index

Ilość Tabeli – 28

Ilość rysunków, wykresów i fotografii  – około 600,  w tym większość kolorowa

Ilość wzorów – 635

Kolorowe metki dla rozdziałów np. czerwona, zielona, niebieska –kolejno dla Rozdziałów 1, 2 i 3.

Więcej o autorach


 Dom elektrodynamiki Maxwella

Kilka słów wyjaśnienia, dlaczego zdecydowalismy sie nadać książce tytuł, trochę nietypowy. Chodzi o wyjaśnienie, co oznaczają słowa – „Domek Maxwella”. Jeśli przyjrzymy sie dokładniej przedstawionemu niżej rysunkowi, to możemy, poruszając się po krawędziach ścian zapisać równania Maxwella, a również wzór na siłę Lorentza. Strzałki wskazuja kierunek przemieszczania się.


Informacja o treści poszczególnych Rozdziałów książki

(naciśnij obrazek wybranego Rozdziału i czytaj wgrany plik w pdf)

Spis Treści

Przed zapoznaniem się z treścią konkretnego Rozdziału warto zajrzeć do Spisu Treści. W ten sposób można dokładnie poznać koncepcję i organizację książki, zakres omawianej  tematyki. Łatwo zauważyć, że tekst został podzielony na małe „kawałki” (podrozdziały). Zostało to zrobione celowo. W zamiarze autorów, powinno to sprzyjać łatwiejszemu znalezieniu określonych treści, ale także, co pewnie ważniejsze, daje możliwość  umieszczenia analizowanego problemu w szerszym kontekście książki.
Wielcy ludzie elektrodynamiki

Przedstawieni na poniższych fotografiach uczeni położyli szczególne zasługi w elektrodynamice. Kolejnosc przedstawienia ich fotografii (od lewej) nie jest przypadkowa. Można bowiem wyprowadzić logiczny łańcuch etapów rozwoju teorii pola elektromagnetycznego, w którym ogniwami są ci uczeni . Myśl ta przedstawiona jest w książce.

H. Lorentz

J.Maxwell

JH Poyntinga

 

 

 

 


 


 

„Szerokość =” 20″ wysokość = „20”>

Jedna odpowiedź na „NASZA KSIĄŻKA

  1. admin pisze:

    Oczekujemy na pytania związane z książką, możliwościa jej zakupu, a przede wszystkim jednak, oczekujemy na komentarze odnośnie jej treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *