Blog/Aktualności

7 odpowiedzi na „Blog/Aktualności

 1. as pisze:

  Rozbudowałem Notatkę nr 5. Przydatne adresy internetowe – I artykuły techniczne II portale wojskowe-technika III wojna radioelektroniczna. Rozbudowa polegała na połaczeniu kilku Notatek – 5,6 i 12 w jedną.

 2. admin pisze:

  Już niedługo (14-17.05.2018) w Poznaniu odbędzie się bardzo ważna dla środowiska specjalistów, międzynarodowa, specjalistyczna konferencja MRW2018 (Microwave and Radar Week – mrw2018.org). Konferencja organizowana jest raz na 2 lata.

  W Gdańsku, w dniach 20-22 czerwca 2018) odbędzie sie Krajowa Konferencja Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji) kkrrit2018.pl . To również bardzo ważna konferencja, coroczna, na której warto bywać, najlepiej z referatem lub prezentacją plakatową. Hasło tegorocznej konferencji – Wszechobecna radiolokalizacja.

  W tym roku nie będę obecny na żadnej z tych konferencji. Będę jednak śledził ich obrady. Bardzo ciekawe będzie, jak mi sie wydaje, zapoznanie sie z programami

 3. admin pisze:

  Czasami nachodzi człowieka chęć podyskutowania na tematy specjalistyczne lub, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, pomagania innym w zrozumienieniu problemów z dziedziny elktrodynamiki. Wtedy należy udać sie na forumy internetowe, np:

  https://microwaves101.com/discussion-board-m
  https://www.edaboard.com
  http://www.eng-tips.com/threadminder.cfm?pid=239

 4. admin pisze:

  Umieściłem Notatkę 5 Przydatne adresy internetowe na podstronie Notatki Antenowca.

 5. as pisze:

  Umieściłem na forum EDABoard swój wpis (jako arasys)
  https://www.edaboard.com/showthread.php?t=374273

 6. as pisze:

  Na forum strony Microwaves101.com umieściłem wpis
  https://microwaves101.com/discussion-board-m/antennas/234-impedance-of-free-space?start=6
  Przedstawiłem tam dwa sposoby pomiaru impedancji ośrodka w postaci wolnej przestrzeni . Dle wypromieniowywanej energii elektromagnetycznej jest to jednoczesnie impedancja falowa rodzaju TEM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.